UPB grupa noslēdz 2024. gadu ar 220 miljonu apgrozījumu

UPB grupas konsolidētais apgrozījums 2024. gadā sasniedzis 220 miljonus eiro, un gads noslēgts ar peļņu, liecina uzņēmuma neauditētie finanšu dati. Pagājušajā gadā uzņēmums realizējis vērienīgus projektus ne tikai Latvijā, bet arī Zviedrijā, Apvienotajā Karalistē, Norvēģijā un citās valstīs,  palielinājis industriālās un enerģētikas būvniecības apmērus, kā arī uzsācis aprites ekonomikas principu ieviešanu būvniecībā. UPB šogad plāno par 44 % palielināt investīcijas attīstībā un prognozē aptuveni 10% apgrozījuma pieaugumu.



 

“Centrālo banku inflācijas ierobežošanas pasākumi ir būtiski ietekmējuši būvniecības nozari. Taču, neskatoties uz sarežģītajiem apstākļiem, esam spējuši ievērojami kāpināt apgrozījumu Latvijas tirgū un saglabāt stabilu pozīciju nozarē. Tikmēr mūsu eksporta reģionos, īpaši Skandināvijā, 2024. gads iezīmējās ar vienu no zemākajiem aktivitātes rādītājiem pēdējā desmitgadē. Tomēr tirgus atkopšanās pazīmes bija redzamas jau 2023. gada vidū, un sagaidām, ka aktivitāte mūsu ražotnēs un būvlaukumos pieaugs 2025. gada otrajā pusē, kas atspoguļosies arī šī gada finanšu rādītājos,” skaidro UPB valdes priekšsēdētājs Dainis Bērziņš.


UPB paplašina industriālās un enerģētikas būvniecības apmērus Latvijā

Latvijā UPB turpina attīstīt industriālo būvniecību, īstenojot vairākus Design & Build projektus. Starp tiem ir Latvenergo vēja parks Laflora Energy  – lielākais šāda veida objekts Latvijā – un Baltic Cargo Hub, specializēts aviācijas kravu apstrādes centrs.

Starp nozīmīgākajiem pabeigtajiem objektiem jāmin Knauf jaunā biroja ēka Sauriešos un Rakstniecības un Mūzikas muzeja restaurācija Vecrīgā.  Drīzumā noslēgsies arī Latvijas Finiera kokaudzētavas "Zābaki" jaunā kompleksa izbūve, kas ietver inovatīvus koka būvniecības risinājumus, kā arī  Rettenmeier Baltic Timber ražošanas kompleksa paplašināšanas darbi Inčukalnā.

Enerģētikas sektorā pabeigta divu videi draudzīgu biomasas katlu māju būvniecība, kā arī noslēgta Latvijas Finiera jaunās sveķu rūpnīcas projektēšana, kur aktīvie būvniecības darbi uzsākti šogad.



Ārvalstīs UPB veiksmīgi darbojas augstceltņu un fasāžu jomā

Stiprinot uzņēmuma pozīcijas augstceltņu būvniecībā, 2024. gadā pabeigta 90 metrus augstā biroju ēka Sickla Central Stokholmā, kur UPB nodrošināja pilnu karkasa un fasādes izbūvi, integrējot visas uzņēmuma ražotās būvkonstrukcijas. Savukārt Dānijā pabeigta fasādes izbūve 23 stāvus augstajai Carls Tårn dzīvojamai ēkai.

Pērn nozīmīgu daļu no UPB portfeļa veidoja dzelzsbetona fasāžu projekti, ar dažādiem dekoratīvās apdares risinājumiem, tostarp – ķieģeļu apdari, kas izmantota Flow Hyllie un Ballongflygaren objektos Zviedrijā. Savukārt ēku karkasa projektos, līdzās betona un metāla konstrukcijām, arvien biežāk tiek izmantots arī koks. Šāda tendence novērojama ne tikai ārvalstīs, bet arī Latvijā.

Turpinot darbu arī infrastruktūras segmentā, grupas uzņēmums RK Metāls projektam Zviedrijā piegādājis līdz šim garāko vienlaidu tiltu, kas sasniedz 50 metrus, savukārt Norvēģijā realizēts izaicinošs tilta projekts, kas šķērso valsts galveno dzelzceļa līniju, padarot montāžas darbu tehniski sarežģītu.

2024.gadā uzņēmums nostiprināja arī savu klātbūtni Apvienotajā Karalistē, uzsākot divu jaunu fasāžu projektu īstenošanu Londonā – 31 stāvu augsto dzīvojamo ēku Byng Street un biroju ēku 3 Copper Square ar GRC betona fasādi, kas ir kļuvis par pieprasītu risinājumu Lielbritānijā.  

UPB plāno par 44 % palielināt investīcijas attīstībā

Uzņēmums turpina investēt tehnoloģijās un automatizācijā, lai paaugstinātu ražošanas efektivitāti un paplašinātu tehnoloģiskās iespējas.

Mašīnbūves divīzijā investēts vairāk nekā viens miljons eiro ražotnes modernizācijā. Lielākā daļa ieguldījumu novirzīti lielizmēra frēzes iegādei, kas paaugstina automatizācijas līmeni ražotnē un palielina iespējas realizēt sarežģītus projektus ar augstu precizitāti un efektivitāti.

Pērn modernizēta arī grupas uzņēmuma Transportbetons MB Ādažu rūpnīca, kas ir jau piektā pilnībā atjaunotā transportbetona ražotne pēdējo gadu laikā.

Arī šogad UPB plāno veikt vairākus nozīmīgus ieguldījumus attīstībā, palielinot investīciju apjomu par 44 %. Būtiska daļa tiks novirzīta dzelzsbetona ražotnes modernizācijai, kā arī transportbetona ražotņu un autoparka atjaunošanai. Tas ne tikai uzlabos ražošanas efektivitāti un kapacitāti, bet arī ļaus samazināt izmešus, veicinot ilgtspējīgāku darbību.

 

Ilgtspējīga būvniecība: no stratēģijas līdz praksē ieviestiem risinājumiem

UPB mērķtiecīgi iegulda pētniecībā un attīstībā, lai piedāvātie risinājumi atbilstu augošajām tirgus prasībām. Piemēram, Zviedrijā lielajos projektos vides mērķi nereti tiek vērtēti līdzvērtīgi finanšu aspektiem.

“Lai sasniegtu klientu izvirzītās klimatneitralitātes prasības, ilgtspējas risinājumiem ir jābūt integrētiem visā projekta un produktu dzīves ciklā. Jau projektu agrīnā stadijā mūsu speciālisti veic detalizētus aprēķinus, lai nodrošinātu optimālāko būves konstrukcijas risinājumu. Tāpat cieši sadarbojamies ar izejvielu piegādātājiem, piedāvājot būvmateriālus ar zemāku emisiju apjomu. Nozīmīgs solis jau ir sperts dzelzsbetona produktu portfelī – esam izstrādājuši produktu līniju ar pazeminātu CO2 emisiju līmeni, ko jau novērtējuši mūsu ārvalstu klienti,” uzsver Dainis Bērziņš.

UPB sācis darboties ari nozarei salīdzinoši jaunā virzienā – aprites ekonomikas principu ieviešana būvniecībā. Gada nogalē vienā no UPB būvobjektiem Stokholmā tika integrētas otrreiz izmantotas dzelzsbetona konstrukcijas, un šāda pieeja nākotnē kļūs arvien aktuālāka.