Sadarbība paredz vairāku veidu fasādes, piemēram, pirmajā stāvā būs uz dekoratīva koka montēta (AOC) fasāde ar žalūzijām, savukārt pārējos stāvos – individuāla risinājuma alumīnija elementfasāde ar ārējām žalūzijām un motorizētām vērtnēm. Projekts iekļauj arī ventilējamo fasādi, liektas bīdāmās ieejas durvis, virpuļdurvis, žalūziju kontroles sistēmu u.c.
Slimnīcas arhitektūra balstīta uz “Playfully Logical” principu, vizuāli atgādinot divas rokas, kuru pirksti stiepjas pretī gaismai, iekšā pilsētā un zaļajā apkārtnē. Unikālais stāvu plānojums un rotaļīgā vide būs veidota tā, lai palīdzētu pacientiem un viņu tuviniekiem maksimāli turpināt savu ikdienas dzīvi līdztekus ārstēšanai, kā arī nodrošinātu drošības sajūtu tajos brīžos, kad cilvēki jūtas visneaizsargātākie. Uzmanība pievērsta arī tādiem arhitektūras aspektiem, kas var palīdzēt atveseļošanās procesā – dienasgaismai un gaisam.
Arī fasādi caurvīs rotaļīguma princips, proti, tās gofrētais alumīnija apšuvums veidots dažādos platumos, leņķos un krāsās, to papildinot ar kaļķakmens flīzēm, lai tādējādi radītu nejaušības efektu.
Plānots, ka fasādes ražošana tiks uzsākta šī gada vidū, savukārt montāža – 2023. gada sākumā. Marijas Elizabetes slimnīca mazos pacientus un grūtnieces uzņems, sākot ar 2025. gadu, un tā varēs nodrošināt vietas līdz pat 900 pacientiem, kā arī vairāk nekā 1000 ārstiem, speciālistiem un citam ārstniecības personālam.
Pasūtītājs: The Capital Region of Denmark
Arhitekti: 3XN architects, Arkitema, nIRAS un Kristine Jensens Tegnestue
UPB partneris: LM Byg
Vairāk informācijas šeit.